Forum

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wnętrze w stylu industrialnym

To bardzo ciekawe, jak z potrzeby rodzą się piękne wynalazki. Styl, który powstał w wyniku zagospodarowania opuszczonych obiektów przemysłowych, nadal święci triumfy. Styl industrialny - bo tak się nazywa - to oryginalne połączenie surowej prostoty i funkcjonalności. Wnętrza typowe dla tego nurtu są bardzo przestrzenne, często z wysokimi sufitami, bez typowych podziałów na pomieszczenia. Dominują jasne kolory - biel i szarość, jak również niepomalowane ściany w stanie surowym. Mowa tutaj o nagim tynku lub cegłach. Bardzo specyficzne dla wystroju są meble powstałe w wyniku połączenia metalu i drewna. Stoły z drewnianym blatem i stalowymi nogami to znak rozpoznawczy. Pasują tu również metalowe lampy i krzesła - niekoniecznie z jednego zestawu. Dobrym pomysłem będzie użycie palet i drewnianych skrzynek, które ocieplą wnętrze. Choć detale są bardzo ważne, trzeba pamiętać o jednym. Styl industrialny to również minimalizm. Dodatki mają być przede wszystkim elementem funkcjonalnym. W tym przypadku można zrezygnować nawet z firan i zasłon (ewentualnie zastąpić je prostymi roletami). Wszystko po to, by wnętrze było stylowe i użytkowe jednocześnie.

Lampy do wnętrz w stylu industrialnym

Moda często się zmienia. Ma jeszcze jedną właściwość. Zatacza kręgi i wraca z tym, co już było. Pokazuje dawne rozwiązania w nowej odsłonie. To bardzo intrygujące.

W budownictwie obowiązują te same reguły. Często stare solidne domy są odnawialne. Restauruje się także budynki, które pełniły dotychczas funkcję przemysłową. Po remoncie zwykle zmieniają swój status. Często przeznacza się je na zabudowę mieszkalną. Apartamenty w przestronnych wnętrzach starych fabryk. To przecież bardzo oryginalny pomysł. Doceniają go wszyscy kochający przestrzeń. W pomieszczeniach starych hal fabrycznych nie brakuje jej.

W trakcie przebudowy w budowlach zmienia się wszystko. Od fundamentów po dach.
Nowe lampy w industrialnych wnętrzach muszą zapewnić dostateczną ilość światła. Trzeba zatem postawić na energooszczędność. Fajną opcją będzie lampa Angle na https://ardant.pl/lampy-wiszace/ . Wysokie pomieszczenia o metrażu boiska futbolowego wymagają właściwego naświetlenia. Żyrandole i kinkiety w wersji mini nie sprawdzą się tu. Trzeba wielu zróżnicowanych źródeł światła, by zapewnić naturalny klimat pomieszczeniom.

Bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach przerobionych ze starych fabryk jest oświetlenie diodowe. Daje możliwość wyboru nasycenia światła, a nawet wybrania koloru. Ważna jest temperatura światła. Tutaj fajne będą lampy Artist. Nie wiem czy do końca są industrialne, ale miedź robi swoje. Można wybierać w barwie ciepłej i zimnej. Wszystko zależy od aranżacji i przeznaczenia pomieszczenia.