Skocz do zawartości

Sucha Skóra W Ciąży

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosia

Gosia

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:02

Od początku ciąży zaczęła mi się przesuszać skóra na ciele. Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz jest sucha jak pustynia :) Jakie kosmetyki polecacie w pierwszym trymestrze? Od kilku dni używam oliwki Hipp, ale efekty średnie...
Szydełkuję i filcuję: G. szydełkuje

#2 buka

buka

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:18

mnie ostatnio kosmetyczka poleciła olejek ze słodkich migdałów, ale ja jestem już w 2 trymestrze i nie mam pewności, że to bezpieczne w 1. jeszcze go nie kupiłam, ale wybieram się jutro do zielarskiego :)

#3 Gosia

Gosia

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:24

hmm olejek z migdałów jest też w składzie oliwki Hipp. a stosowała któraś z Was kosmetyki Mustela? bo z tego, co widzę, to mogą być używane od początku ciąży
Szydełkuję i filcuję: G. szydełkuje

#4 bleble

bleble

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 14:46

ja ich używałam w pierwszej ciąży, ale super wrażenia na mnie nie zrobiły. i zaczęłam stosować fissan, tylko teraz go trudno dostać. ale szukam właśnie naturalnych srodków, bo chcę ograniczac chemię.

#5 orange moon

orange moon

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 12:07

Hmm, a może mogłybyście polecić coś na bardzo suchą skórę, choć niekoniecznie przeznaczonego dla kobiet w ciąży? Przetestowałam już chyba wszystkie balsamy z drogerii przeznaczone dla BARDZO suchej skóry, ale efekty słabe, nawet przy codziennym, regularnym stosowaniu. Zimą moja skóra wysusza się jeszcze bardziej (zwłaszcza na nogach, jakiś obłęd) i zastanawiam się w jaki kosmetyk warto teraz zainwestować. Co polecicie? (a, i nie znoszę wszelkich olejków, które pozostawiają tłustą warstwę :/)

#6 bleble

bleble

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 19:44

zamówiłam sobie i właśnie czekam na olejek ze słodkich migdałów. miałam ostatnio próbkę, wykorzystałam całą i wierz mi, że nie zostawia tłustego filmu. tylko ja sobie zamówiłam u kosmetyczki, w 100% naturalny i z zaufanego źródła. można też spróbować i kupić w zielarskim. na mnie działa super, a jestem w ciąży i ostatnio mam naprawdę suchą skórę

#7 bleble

bleble

Aktywna

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 19:45

aaa teraz zobaczyłam, że już jest o olejku ze słodkich migdałów :) także opinia potwierdzona :)

#8 BioBella

BioBella

Kosmetyki Naturalne

• Moderatorzy
  • 4 postów

Napisano 10 październik 2013 - 12:12

Polecam oliwki na bazie naturalnych olejków roślinny (np. wspomniany olej ze słodkich migdałów). Zdecydowanie odradzam oliwki powszechnie dostępne, które mają w składzie parafinę.
Najlepiej z suchą skórą powinien poradzić sobie olejek z jojoby, który jest bardzo zbliżony do sebum skóry i ma świetne właściwości rewitalizujące i ochronne. Można go kupić w postaci czystej - jest też składnikiem naturalnych oliwek i olejków do ciała. To powinno pomóc.
Dołączona grafika

#9 karpatka

karpatka

Regularna

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 09 maj 2014 - 08:02

A ja ogólnie polecam dodawanie do balsamów olejków, najlepszym nawilżaczem jest w moim przypadku np. arganowy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych