Recycling dziecięcych akcesoriów

Sonia Grodek, 2013-10-10

Co zrobić ze starym kojcem, kocykiem, grzechotką? Jak zaoszczędzić pieniądze, których przecież mnóstwo pochłonęły pierwsze miesiące i lata życia dziecka?  Portal Popsugar ma kilka sprawdzonych pomysłów.

1. Zamień stare puszki po mleku w proszku w skarbonki, kubki na ołówki i wazony. To fajny pomysł np. na prezent. Wystarczy owinąć je kolorowym papierem lub przykleić do nich materiał i dodać ozdoby lub wstążki.

2. Co zrobić ze starymi ubraniami dziecinnymi, które mają dużą wartość sentymentalną? Można zamienić je w patchworkowy kocyk, który będzie służył rodzinie jeszcze przez dekady. Autorka tego pomysłu zwierza się na stronie Popsugar.com, że od kiedy zrobiła taki dla siebie, o podobny proszą przyjaciele, a nawet nieznajomi.

3.Patent na wykorzystanie dziecięcych strojów, które są już za małe? Po drobnych modyfikacjach można wykorzystać je jako ubranka dla misiów i lalek.

4. Jeśli maluch żywi się potrawami ze słoiczków, w ciągu pół roku pochłania ich setki. A co zrobić z pozostałymi słoikami? Po usunięciu etykietek mogą zamienić się w świeczniki, słoiki na farby, kule śnieżne i zabawki. Wystarczy pozwolić dzieciom pokryć je brokatem, klejem, koralikami, kolorowym papierem i wstążkami lub okleić je masą solną. W takich wazonach można też trzymać małe bukieciki kwiatów. Jeśli dokładnie oczyścimy słoiki i umieścimy w nich fotografie, mogą stanowić ciekawą alternatywę dla ramek.  Doskonale sprawdzają się też do pakowania dżemów czy upominków, oczywiście po pokryciu nakrętki kolorowym materiałem lub papierem i przewiązaniu wstążką. Z kolei po pomalowaniu słoika transparentną farbą, dodaniu oleju i kawałka sznurka umieszczonego w wieczku, uzyskujemy ciekawą lampę oliwną.

5. Świetnym pomysłem na zagospodarowanie kojca jest zamienienie go w mały regał. Wystarczy dodać półkę zrobioną np. ze ścianki kojca a na górze położyć blat ze szkła lub drewna w tym samym kolorze. Dodając do starego, małego kojca kółka uzyskujemy przenośną donicę ogrodową, łóżko dla lalki lub samochodzik. W internecie są też przykłady na zamianę kojca w ławkę, półkę lub... huśtawkę.

6. Narodziny dzieci to dużo zakupów, a co za tym idzie – mnóstwo kartonowych pudeł. Jak zrobić z nich użytek? Wystarczy pokazać dziecku, jak zrobić z nich domek dla lalek. Tani, praktyczny, a przede wszystkim – gotowy do spersonalizowania – na ścianach można namalować żyrandole, a z kawałków tektury zrobić dowolne meble.

7. Co zrobić ze starymi, zdekompletowanymi puzzlami? Po pomalowaniu – na przykład bransoletkę. To świetne zajęcie na długie, deszczowe dni.

Na podstawie: www.moms.popsugar.com
Powiązane artykuły

Zabawki dla małych wielbicieli aut
Zapomnij o wyjących syrenach strażackich i kiczowatych samochodzikach, które rozpadną się przy pierwszej zabawie. Przedstawiamy zabawki, które spodobają się każdemu miłośnikowi motoryzacji i... jego rodzicom.
Ranking samochodów dla całej rodziny
Wybór auta dla całej rodziny to nie lada sztuka. W podjęciu decyzji pomocne mogą być specjalistyczne rankingi.
Niebanalne tapety do dziecięcego pokoju
Dla dziewczynki różowe księżniczki, dla chłopca błękitne samchody... Przedstawiamy nasze pomysły na mniej banalne pokrycie ścian dziecięcego pokoju.
Czy jesteś gotowa na narodziny dziecka?
Psychiczne przygotowanie do powiększenia rodziny jest bardzo ważne, nie można jednak zapominać o bardziej przyziemnych kwestiach. O czym warto pamiętać?
Najciekawsze maty dla niemowląt
Lekko kiczowate maty edukacyjne z grzechotkami to nie jedyna propozycja dla małych dzieci. Świetnie zaprojektowane, piękne i rozwijające wyobraźnię – to nowa generacja dywanów, mat i podkładek dla najmłodszych.

Siostra Ania Sp. z o.o.
NIP: 754-301-93-61
REGON: 160352060
Email:
Redakcja:
Dział Reklamy i Promocji:

Innowacyjna Gospodarka - logo
Projekt współfinansowany z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Inwestujemy w waszą przyszłość.