Ranking wózków dziecięcych

Marta Mandżak, 2012-09-05

O tym, że ranking rankingowi nierówny,  wiadomo nie od dziś. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku wózków, których zestawienia potrafią się diametralnie od siebie różnić. Mimo to, rozpoczynając poszukiwania pojazdu dla dziecka, zaczynamy się nimi sugerować, będąc przekonanym, że lista Top 10 zawiera same najlepsze modele. Sęk w tym, że pod słowem „najlepszy” dla każdego może kryć się coś zupełnie innego.

Na ogół rankingi tworzone są na podstawie ilości sprzedanych danych produktów. Wielokrotnie wybrana przez klientów marka automatycznie wpływa na to, w którym miejscu znajduje się on na liście produktów z tej samej półki. Kryterium wyboru może być jednak bardzo różne i wówczas to, że dany wózek znajduje się w ścisłej czołówce niekoniecznie musi świadczyć o jego jakości. Być może jego interesujący i nietypowy design sprawia, że jest w danym sezonie po prostu modny, a przyszłe mamy zakochały się w nim od pierwszego wejrzenia, przymykając oko na niektóre niedogodności i od razu dokonując zakupu?

Możliwe, że najlepszy ranking stworzymy dopiero wówczas, gdy indywidualnie odniesiemy się do własnych potrzeb. Tutaj jednak kryteriów może być wiele, począwszy od tego jakie koła ma mieć wózek, ile miejsca zajmuje po złożeniu, ile waży i czy łatwo się go prowadzi, aż po kolor jego tapicerki. Zrobienie własnej listy wymagań i klarowny opis tego, jaki powinien być wymarzony wózek, znacznie ułatwia selekcję spośród niezliczonej ilości dostępnych na rynku modeli.

Prezentujemy wam trzy rankingi wózków dziecięcych. Pierwszy z nich został opracowany przez serwis okazje.info, drugi powstał na podstawie danych z serwisu skąpiec.pl, ostatni natomiast jest wynikiem pracy redakcji serwisu opinie.wozki-dla-dzieci.com. Sprawdźcie, jakie wózki są najczęściej wybierane.

X-lander XA w ścisłej czołówce

Witryna okazje.info jest jedną z największych polskich porównywarek cenowych. Na początku września 2012 serwis opublikował ranking wygenerowany na podstawie popularności danych modeli wózków w sierpniu. Spośród 1277 produktów wybrano 20, które w ubiegłym miesiącu cieszyły się największą popularnością.  Większość z nich to wózki spacerowe. W pierwszej dziesiątce znalazły się następujące modele:

1. X-lander XA– czterokołowy, spacerowy, z pompowanymi kołami nadającymi się do jazdy w różnorodnych warunkach. Przednie koła obracają się o 360 stopni, poza tym wózek jest zwrotny i lekki. Ma regulowane oparcie oraz podnóżek, dosyć duże, wygodne siedzisko. Średnia cena to ok.. 1600 zł.

2. EasyGO Milo–lekki (niecałe 7 kg), czterokołowy wózek spacerowy z odpinaną i regulowaną barierką oraz pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Średnia cena to ok. 200 zł.

3. X-Lander XA  (wielofunkcyjny) – w tym samym zestawieniu pojawił się model X-landera XA zawierający spacerówkę i gondolę. Jego średnia cena ok.1700 zł.

4. Baby Jogger City Mini – spacerowy, model z 2011 roku, bardzo łatwo i szybko składany, trzykołowy z amortyzowanym skrętnie przednim kołem, stworzony z myślą o rodzicach prowadzących aktywny tryb życia. Średnia cena ok. 1050 zł.

5. PegPerego Pliko Mini – lekka konstrukcja i małe gabaryty, po złożeniu parasolka stoi samoczynnie i bez problemów zmieści się w każdym bagażniku. Ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, budkę z okienkiem, uchwyt na butelkę, regulowany podnóżek.  Średnia cena: 605 zł.
Powiązane artykuły

Ranking samochodów dla całej rodziny
Wybór auta dla całej rodziny to nie lada sztuka. W podjęciu decyzji pomocne mogą być specjalistyczne rankingi.
5 umiejętności, które rozwijasz dzięki macierzyństwu
Nic tak nie kształtuje charakteru jak konieczność sprostania nie zawsze łatwym wyzwaniom, a w takie wyzwania macierzyństwo obfituje. Czego uczysz się dzięki byciu mamą?
Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd
Sławni ludzie często chcą podkreślić swój wyjątkowy status równie wyjątkowym imieniem dla swojego dziecka. W ostatnich latach ciekawych pomysłów było coraz więcej...
Ciąża i macierzyństwo: 7 odkryć 2013 roku
Poznaj najciekawsze (i najważniejsze z punktu widzenia mam) odkrycia naukowców z 2013 roku.
6 powodów, dla których dziecko powinno wierzyć w Świętego Mikołaja
Prędzej czy później każdy rodzic staje przed dylematem: kiedy powiedzieć dziecku, że Święty Mikołaj nie istnieje?

Siostra Ania Sp. z o.o.
NIP: 754-301-93-61
REGON: 160352060
Email:
Redakcja:
Dział Reklamy i Promocji:

Innowacyjna Gospodarka - logo
Projekt współfinansowany z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Inwestujemy w waszą przyszłość.